Загальна інформація
Купуючи новий пілосос, необхідно керуватися параметрами, які впливають на ефективність та якість збирання. Пилососи бувають різних моделей, потужності та призначення. Розглянемо, як вибрати домашній пилосос, розрахований на щоденне прибирання квартири, на що звернути увагу при покупці та як не переплатити за непотрібні функції приладу.
Типи пилососів
Домашні пилососи призначені для сухого, вологого та комбінованого прибирання.
Класичний і більш звичний варіант - пилосос із мішком для збирання пилки. Є два варіанти мішків: тканинні багаторазові та паперові одноразові. Пилососи з тканинним мішком економічніші, такий мішок міцний, довго служить, але його регулярне чищення від сміття досить малоприємна процедура. При цьому важливо регулярно чистити мішок для збирання пилки, тому що наповнюючись, він скорочує ефективність збирання. Якщо тканина мішка забилася дрібним пилком, його можна обережно випрати. Головне перевага паперових мішків — вони не потребують чищення, їх просто викидають у міру наповнення. Недолік – регулярні витрати на купівлю нових паперових мішків. Крім того, паперовий мішок боїться вологи. Якщо він відволіктися і порветься під час роботи пилососа, то пив потрапити в двигун і тоді цілком можливо, що апарат вийдет з ладу.
Циклонні пилососи з контейнером для збирання пилки. За аналогією з мішком пил та мусор збираються в контейнері, який очищається в міру його заповнення. Контейнери, як правило, виготовлені із прозрачного пластику – це дозволяє візуально контролювати ступінь заповнення мусором. Такі пилососи зручні в обслуговуванні та очищенні, але мають один серйозний недолік - високий рівень шуму, тому що повітря, всмоктуючи в контейнер, рухається по колу з великою швидкістю та створює ефект вібрації. Габарити циклонних пилососів більші, ніж у класичних з мішком для пилу, але ціни на такий тип пилососів аналогічні.