При виборі холодильника всі хочуть, щоби він довго служив, не ламався і безшумно працював, при цьому мав низьку вартість. Це можна сказати основні критерії, за якими здійснюють пошук відповідної моделі. Крім цього важливо, щоб куплений агрегат підходив за кольором до інтер'єру, економічний і комфортний у використанні. Якщо вам вдасться підібрати модель, що задовольняє ці вимоги, ви дійсно добре підійшли до питання аналізу параметрів і кращих моделей.
Основні параметри
Для початку коротко розглянемо найважливіші критерії вибору холодильника для дому. Отже, перше, що ви повинні вирішити перед покупкою, це:
Габарити техніки. Існують одно-, дво-, три-, чотири-, п'яти-і навіть шестикамерні моделі. Як правило, у кожного виробника свої розміри продукції, проте всі вони наближені до стандартів і можуть відрізнятися між собою не більше, ніж на 5-10 см. Щоб правильно вибрати розміри холодильника потрібно в першу чергу визначитися, де він буде встановлений, після чого заміряти рулеткою це місце і на підставі отриманих вимірів підібрати відповідний варіант по висоті, ширині та глибині. Найпопулярнішими вважаються двокамерні агрегати, в них морозилка та холодильна камера схожі. За ними вже йдуть Side-by-Side, однокамерні, а потім уже багатокамерні. Розміри корпусу
Розміщення камер. Всім звично, щоб морозилка була знизу, проте існують моделі з верхнім розташуванням морозильної камери. Бувають взагалі без неї, тому при виборі звертайте увагу на цей момент. Ще радимо враховувати співвідношення камер, буває, що морозильна камера практично така сама, як і холодильна. Це дуже зручно для тих, хто хоче підібрати пристрій із великою морозилкою.
Корисний об'єм. Щоб вибрати літраж холодильника, потрібно знати одну просту річ – для двох осіб цілком достатньо буде пристрою на 180 літрів. Для сім'ї із 3 осіб можна купити 250-літрову модель, а якщо у вас велика родина (на 5-6 осіб), рекомендуємо зупинити свій вибір на техніці з корисним об'ємом від 350 літрів. Не забуваймо про габарити, об'єм камери безпосередньо впливає на розміри корпусу.
Тип розморожування та заморожування. Не будемо вдаватися до подробиць, а лише виділимо найважливішу для вас інформацію. Заморожування буває термоелектричним (безшумним), абсорбційним (більш шумним) і за допомогою компресорів (найвищий рівень шуму). У свою чергу розморожування може бути ручним (як раніше, відключаєте техніку від мережі, чекаєте, поки камери розморозяться, після чого вимиваєте стінки і насухо протираєте), крапельною (волога стікає в піддон по задній стінці) і No Frost (ноу фрост) - авторозморожування . Найчастіше всі клієнти не можуть вирішити, який холодильник краще вибрати для дому – з крапельною розморозкою чи ноу фрост. Якщо ви часто не розморожуєте пристрій, рекомендуємо вибрати більш сучасну і надійну систему No Frost. У свою чергу краплинна система відноситься до економ-класу, тому і техніка коштуватиме дешевше.
Кліматичний клас Вибір залежить від умов експлуатації агрегату та температури в регіоні, в якому ви знаходитесь. Найпопулярніші кліматичні класи представлені у таблиці нижче. Вам потрібно вибрати відповідний діапазон температур для власних умов.
Клас енергоспоживання. Якщо ви хочете підібрати економічний холодильник для дому, зверніть увагу на його клас енергоспоживання.
Функції. Ви повинні розуміти, що чим багатофункціональніший холодильник ви захочете вибрати, тим відповідно більше доведеться заплатити. Рекомендуємо для дачі вибрати найменш «наворочений» апарат. А ось у квартиру або будинок можна вже витратитися на модель, що має крім стандартних функцій (наприклад, налаштування температури), індикатор відчинених дверцят, суперзаморозку, льодогенератор, тривале зберігання продуктів, швидке охолодження та заморозка продуктів, антибактеріальний захист і т.д.
Кількість компресорів. У недорогих холодильників передбачений один компресор, більш якісні моделі мають 2 компресори, які краще тим, що дешевше в плані ремонту, економічніше і до того ж дозволяють відключати одну камеру (для миття або ще чогось), при цьому друга буде працювати.
Спосіб керування. Електромеханічне керування більш надійне і до того ж дешевше. Електронне дозволяє більш точно налаштувати температурний режим, тому краще щодо комфортності використання техніки. Більшість сучасних моделей оснащено електронним керуванням.