Загальна інформація
Зараз на ринку надані соковитискачі трьох видів – шнекові, відцентрові та цитрусові.
1. Шнековий соковитискач – універсальний прилад для отримання соку. Принцип роботи нагадує м'ясорубку, яка працює під пресом. Вона може вичавлювати сік із численних ягід, овочів, фруктів, навіть здатна давити та подрібнювати зелень, а також отримувати сік із пророщеної пшениці, насіння гранату. Що є її перевагою? Ця соковитискач скорочує кількість відходів, а так як в ній є функція самоочищення, то це дозволяє швидко її вимити. Працює такий соковитискач на низьких оборотах, при дбайливому режимі без нагрівання. Мінімальний контакт із повітрям та не нагрівання інгредієнтів під час процесу не дає соку окислитися, отже – зберігаються всі корисні речовини. За м'яких умов експлуатації можна використовувати цей вид соковижималки довгий час без перерви, що ідеально підходить як для щоденного добування соку, так і для консервації.
2. Центрифужний або, по-іншому, відцентровий соковитискач під час роботи теркою подрібнює плоди в кашку, після чого пропускає їх через сито, виключаючи непотрібну м'якоть. У цьому приладі є спеціальна шийка, через яку подаються всередину продукти для виготовлення соку, і дерев'яний або, можливо, пластмасовий штовхач для проштовхування продукту. Щоб під кришкою не забивалося багато кірок і цілих шматочків продукту, зверніть увагу на проміжок між штовхачем і теркою, воно не повинно бути більше 3 мм, це є в книзі експлуатації.
3. Цитрусовий соковитискач має дуже просту конструкцію і підходить далеко не для всіх фруктів. Такі прилади роблять сік лише з апельсинів, мандаринів, грейпфрутів, лимонів та лайма. При використанні необхідно розрізати навпіл фрукт і надіти на конусоподібну насадку. Далі, залишається лише трохи натиснути рукою на плід і почекати, поки сік виллється в склянку або мірну чашу.